Se filmen

Filmen havde premiere fra den 4. marts i alle biografer i Midt- og Vestjylland og flere andre landet over.
Så snart tiderne i de enkelte biografer er aftalt, vil visningerne kunne ses på denne side. Filmen har spillet mange steder, men det er muligt at booke filmen til særforestillinger. Kontakt da den pågældene biograf.

Besøger du museet Heart, for at se den store Jens Søndergaard udstilling, kan du ligeledes lørdag kl. 13 og søndag kl. 10.05 se filmen der.
Du kan også medbringe din biografbillet og få 50 % rabat på entrebilletten til udstillingen.

I kan også vælge at bruge biografbilleten til at komme ind til halv pris på Jens Søndergaards Museum i Bovbjerg ved Vesterhavet.

Spilleplan med planlagte datoer. Der kommer løbende flere til:

(P.s Hvis filmen ikke spiller i din biograf mere og i er en større gruppe,
så kontakt biografen for en særforestilling. Det er også muligt at se filmen for grupper i Medietanken i Holstebro)

Bjerringbro Biograf
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Connie Breitzke@fibermail.dk, tlf. 26669947

Fanø Biograf
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Manfred Hansen, manfred@fanonet.dk, tlf. 30223741

Gentofte Kino
Spiller filmen efter sommer i forbindelse med Jens Søndergaard udstilling
på Øregaard Museum.
Dato på vej.
Ønskes særforestilling kontakt:
Erik Hamre,h@mre.dk, tlf. 40141312,

Herning - Biocity
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Søren Bak Kølsen, soeren.koelsen@nordiskfilm.com, tlf. 61638592

Hillerød-Slotsbio
Har spillet filmen.
Ønskes særforestillign kontakt:
Holger Toxværd, holgertoxvaerd@hotmail.com, 48260564

Holstebro- Medietanken TVMV
Ønskes filmen vist for en større gruppe kontakt:
Palle Graff Mouritsen, pamo@tvmidtvest.dk, tlf. 61979709

Holstebro  - Scala
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Sebastian Mølgaard, sebastian@scala-holstebro.dk, tlf. 51547111

Hvalsø Bio
23. august
Ønskes særforestilling kontakt:
Peter Langager, peter@langager.net, tlf. 40209907

Ikast Bio
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Bjarne Raabjerg, br@ikastbio.dk, tlf. 4116 1330

Karup Bio
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Frank Johansen,formand@karup.bio.dk, tlf. 20835436

Klovborg Kino
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Tineke Rasmussen, tineke@klovborgkino.dk, tlf. 75761619

Kolding, Nicolai Biograf og Café
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Mette Balsby, mette@nicolaibio.dk, tlf. 75571871

København, Vester Vov Vov
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Torben Wolsgaard, tw@vestervovvov.dk, tlf. 40150770

Lemvig - Biohuset
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Yvonne Lefles, bookerlemvigbio@gmail.com, tlf. 40161808

Malling Bio
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Per Hauberg, per@mallingbio.com; tlf. 86931111

Nykøbing Mors Bio
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Dorte Eskildsen, dorte.eskildsen@biomors.dk, tlf. 26231140

Odense, Cafe Biografen
Har spillet filmen. Evt. dato senere.
Ønskes særforestilling kontakt:
Ole Nielsen, ole@cafebio.dk, tlf. 66131616

Ringkøbing Biograf
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Bjarne From, bio@ringkobing-biograf.dk, tlf. 97326144

Ry Biograf
Har spillet filmen

Silkeborg Bio
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Lars H. Nielsen, bio@biosilkeborg.dk, tlf. 21466967

Skagen Bio
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Peter Bro, booker@skagenbio.dk

Skive - Cinema3
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Martin Sørensen, ms@kclimfjord.dk, tlf. 22255526

Struer- Apollon
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Jørn Lundme, jl@1148.dk, tlf. 4032 1148

Thisted - Kino 1-2-3
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Dorte Gade,dortegade@mail.dk, tlf. 23257117

Toftlund Biograf
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Bill Hussmann, toftlund.bio@gmail.com, tlf. 40776526

Tønder - Biografen 1&2
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling:
Frank Knudsen, tonder@biografen1-2.dk, tlf. 20118369

Viborg- Fotorama
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Bente Paulsen, kontakt@fotorama.dk, 86612359

Ålestrup Bio
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Hans Jørgen Nielsen, bioaalestrup@gmail.com, tlf. 21434262

Aalborg - Biffen Nordkraft
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Karin Fast, karin@biffen.eu, 98169977

Aarhus - Øst for Paradis
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Sofie Jensen, 
sj@paradisbio.dk, Tlf. 86116444
 

                                      

 

Plakaten kan købes her

Spilletider på museet Heart  

* Hver lørdag kl. 13 indtil 18. august.

* Hver søndag kl. 10.05 indtil 19. august.

Heart i Herning viser frem til 19/8 den store udstilling med 120 af Jens Søndergaards malerier.
Mange af dem er med i filmen.
Dele af udstillingen flytter herefter til Øregaard Museum i Hellerup.

Instruktør Anne Moulvad

© 2015 All rights reserved.

Powered by Webnode