Se filmen

Filmen havde premiere fra den 4. marts i alle biografer i Midt- og Vestjylland og flere andre landet over.
Så snart tiderne i de enkelte biografer er aftalt, vil visningerne kunne ses på denne side. Filmen har spillet mange steder, men det er muligt at booke filmen til særforestillinger. Kontakt da den pågældene biograf.

I kan bruge biografbilleten til at komme ind til halv pris på Jens Søndergaards Museum i Bovbjerg ved Vesterhavet.

Fra 15/9 - 27/1-2019 kan du se udstillingen "Jens Søndergaard - mellem by og hav" på Øregaard Museum i Hellerup. Gem bio-billetten og få 10 kr. i rabat på indgangsbilletten.

Spilleplan:

(P.s Hvis filmen ikke spiller i din biograf mere og i er en større gruppe,
så kontakt biografen for en særforestilling. Det er også muligt at se filmen for grupper i Medietanken i Holstebro)

Bjerringbro Biograf
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Connie Breitzke@fibermail.dk, tlf. 26669947

Fanø Biograf
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Manfred Hansen, manfred@fanonet.dk, tlf. 30223741

Gentofte Kino
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Erik Hamre,h@mre.dk, tlf. 40141312,

Herning - Biocity
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Søren Bak Kølsen, soeren.koelsen@nordiskfilm.com, tlf. 61638592

Holte - Reprice Teatret
Har spillet filmen.

Hillerød-Slotsbio
Har spillet filmen.
Ønskes særforestillign kontakt:
Holger Toxværd, holgertoxvaerd@hotmail.com, 48260564

Holstebro- Medietanken TVMV
Ønskes filmen vist for en større gruppe kontakt:
Palle Graff Mouritsen, pamo@tvmidtvest.dk, tlf. 61979709

Holstebro  - Scala
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Sebastian Mølgaard, sebastian@scala-holstebro.dk, tlf. 51547111

Hvalsø Bio
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Peter Langager, peter@langager.net, tlf. 40209907

Ikast Bio
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Bjarne Raabjerg, br@ikastbio.dk, tlf. 4116 1330

Karup Bio
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Frank Johansen,formand@karup.bio.dk, tlf. 20835436

Klovborg Kino
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Tineke Rasmussen, tineke@klovborgkino.dk, tlf. 75761619

Kolding, Nicolai Biograf og Café
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Mette Balsby, mette@nicolaibio.dk, tlf. 75571871

København, Vester Vov Vov
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Torben Wolsgaard, tw@vestervovvov.dk, tlf. 40150770

Lemvig - Biohuset
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Yvonne Lefles, bookerlemvigbio@gmail.com, tlf. 40161808

Malling Bio
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Per Hauberg, per@mallingbio.com; tlf. 86931111

Nykøbing Mors Bio
17. november kl. 14
Ønskes særforestilling kontakt:
Dorte Eskildsen, dorte.eskildsen@biomors.dk, tlf. 26231140

Odense, Cafe Biografen
Har spillet filmen. Evt. dato senere.
Ønskes særforestilling kontakt:
Ole Nielsen, ole@cafebio.dk, tlf. 66131616

Odder, Biffen
24. oktober kl. 18

Ringe Bio
17. oktober kl. 19.30

Ringkøbing Biograf
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Bjarne From, bio@ringkobing-biograf.dk, tlf. 97326144

Rødding Bio
13. november
Ønskes særforestilling kontakt:
Leif Bolvig, bio@roeddingbio.dk

Ry Biograf
Har spillet filmen

Silkeborg Bio
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Lars H. Nielsen, bio@biosilkeborg.dk, tlf. 21466967

Skagen Bio
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Peter Bro, booker@skagenbio.dk

Skive - Cinema3
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Martin Sørensen, ms@kclimfjord.dk, tlf. 22255526

Stege Bio
29. oktober kl. 19 - Kunstner Peter Stuhr indleder filmen.

Store Heddinge - Mødestedet Snurretoppen
25/10 & 2/11

Struer- Apollon
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Jørn Lundme, jl@1148.dk, tlf. 4032 1148

Thisted - Kino 1-2-3
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Dorte Gade,dortegade@mail.dk, tlf. 23257117

Tisvilde Bio
7/11 & 10/11

Toftlund Biograf
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Bill Hussmann, toftlund.bio@gmail.com, tlf. 40776526

Tønder - Biografen 1&2
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling:
Frank Knudsen, tonder@biografen1-2.dk, tlf. 20118369

Viborg- Fotorama
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Bente Paulsen, kontakt@fotorama.dk, 86612359

Ålestrup Bio
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Hans Jørgen Nielsen, bioaalestrup@gmail.com, tlf. 21434262

Aalborg - Biffen Nordkraft
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Karin Fast, karin@biffen.eu, 98169977

Aarhus - Øst for Paradis
Har spillet filmen.
Ønskes særforestilling kontakt:
Sofie Jensen, 
sj@paradisbio.dk, Tlf. 86116444
 

                                      

 

Plakaten kan købes her

Instruktør Anne Moulvad

© 2015 All rights reserved.

Powered by Webnode